Misafir Yorumlariİletişim FormuHatira Defteri

face four instagram pint tripad twit zomato yelp tren

yedi mehmet lokantası

Bu klasik deyim, bu serüvende de geçerliliğini korumuş, hakkı akdağ adeta babasıyla yarışırcasına lokantanın lezzet yelpazesini genişletmiştir. Kabuğuna sığmayan bu lezzet ve şöhreti konyaaltı sahilindeki restorana taşıyan baba oğul, geleneksel türk mutfağı çizgilerini de aynen devam ettirmişlerdir. Yıl 1982.

İşletmeyi büyüterek şık bir restoran haline getiren baba oğul, özellikle yabancı turist kafilelerinin de aranan adresi olmuşlardı. Öyle ki bir keresinde kalabalık bir ingiliz grubuna Türk mutfağından lezzetler sunan 7MEhmet'in bu ziyafeti baştan sonra filme alınarak, ingiltere'de gösterilmiş, ilgiyle izlenmiştir.

Böylece 7Mehmet, yurt dışında da ismini Seven(7) Mehmet olarak duyurmuştur. Bir çok ünlü iş adamı ve sanatçının uğrak mekanı olan, kalitesini üst makamların imzalı takdirnameleriyle tescilleyen Mehmet AKDAĞ'ın 1980'li yıllarda başlayan sağlık sorunları, oğlu hakkı'nın bu işi iyiden iyiye üstlenip götürmesine neden olmuştur.

Rahatsızlık döneminde bile lokantasının takipçisi olan baba Akdağ için asıl ayrılık ise 1988 yılında olur. Bitmeyen servet dedikleri itibarını ve lezzelerini oğullarına bırakarak sevdiklerinden ayrılır. Babasının ölümüyle sarsılan Hakkı Akdağ, kentte yayılan "bu işi yürütemezler" söylentilerine inat kardeşi Sadullah ile bir yürek olup babalarının isim itibarını Konyaaltındaki restoranda uzun yıllar devam ettirirler.